Digiwall

Huawei Security Cameras and Systems


Huawei, IP-CCTV endüstrisinin tüm taleplerini karşılamak amacıyla üretilmiş Huawei Akıllı Yönetim Sistemi ile (Huawei Intelligent Video Surveillance [IVS]Platform) tam entegre çalışan bir kayıt ve yönetimsel çözüm ürünüdür. VCN, kullanıcılarına aynı zamanda yüksek çözünürlüklü görüntüleme, yüksek performans, yüksek güvenilirlik ve akıllı gözetim fonksiyonlarının yanı sıra kolay kurulum, yönetim, bakım imkânlarını sağlamayı temel almaktadır.


Özellikler

Yüksek Dayanımlı Sistem Performansı doğrudan veri erişimi yöntemi ile disk üzerindeki dosya parçacıklarına erişimi yerine daha yüksek hızda veri erişim performans imkanı. VCN3010: Eş zamanlı olarak 256 kanal kayıt depolama (512Mbps),256 kanal yayın yapabilme- izlettirme (512Mbps) ve 64 kanal kayıt izlettirme-playback (128Mbps) olmak üzere toplamda 1152Mbps ağ trafik yönetim performansı.

Maliyetleri Düşüren Yapı

Klasik IP kamera sistemlerinde kullanılan yönetim, denetim ve kayıt için kurulacak farklı görevlere sahip sunucu ve bilgisayar sistemlerinin yerinei VCN, kendi üzerinde birden fazla sunucu görevi çalıştırarak, fazladan fiziksel sunucu kulanımına ihtiyaç duymaz. VCN, kendi başına kayıt ve yönetimin mimarisine sahip olması sebebi ile klasik sistemlerdeki birden fazla sistemin kurulup çalıştırılmasına göre çok daha kıs kurulum ve uygulama zamanı gerektirir. Tam yük durumunda maksimum 750Watt enerji tüketimine sahiptir. Kompakt tasarlanmış yapısı sayesinde (24 öne + arkaya disk takılabilirlik), 228TB kapasiteye, rakiplerinden benzersiz olarak 4U yükseklik ile ulaşıp, %50’ye varan kabin/yer tasarrufu sağlayabilmektedir.

Mükemmeliyetçi Güvenilirlik Seviyesi

VCN, “Carrier-Grade” donanım seviyesine sahip olup mikro modüler yazılım mimarisi temeline dayanmaktadır. VCN, dik sektörlerinde oluşabilecek “Bad Sector” durumunu giderebilecek teknolojiye sahiptir. Gelişmiş Veri Yazma Okuma mimarisi aracılığı ile Disk Okuma/Yazma kafasının yoğunluğunu azaltmakta ve bu sayede disklerle ilgili problem çıkma ihtimalini de en aza indirerek, servis periyodu ihtiyaçlarını azaltıp, sistem güvenilirliğini artırmaktadır. Disk değişimlerinde ” Tak ve Çalıştır” (plug & Play) teknolojisiyle yeni takılan diski hızlı devreye alma imkanı sunmaktadır.
Arızalı ve Dinamik Yedek Disklerin değişimleri sonrası RAID gruplarının otomatik olarak onarımının yapılmasını sağlayarak, sistem etkiliğini arttırıp, yüksek verimlilik sağlamaktadır. Hatasız Lun mimarisi teknolojisi ile [No-Failure LUN Technology], birden fazla disk arızasında veri kaybını önleyerek sistemin etkin kullanımını ön plana çıkarmaktadır. Sistemin genelinde kayıt güveliği ve sistem bütünlüğünün temel alınması sebebiyle RAID gruplarından herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda gerekli yük diğer RIAD gruplarına dağıtılarak, otomatik yük dengelemesi [RAID Load Balancing] sağlanmaktadır.

Entegrasyona Açık Mimari

ONVIF, SIP,RTP/RTSP ve Ana Yayın (Main Stream) destekli cihazlar başta olmak üzere, bilinen standartlar ile uyumlu yapı. 3. Parti sistemlere entegrasyon için kendisine ait SDK / OCX paylaşımı

Esnek Kurulum Mimarisi (Stack Mimari)

1 Adet VCN denetçi olarak kurgulandığında 12 adete kadar VCN’i tek bir etki alanı altında toplayabilen ve yüksek güvenlikli depolama imkanı sunan eşsiz mimari. Çok seviyeli [Multi-Level] ve birden fazla etki alanına sahip [Multi-Domain] mimariler üzerinde kurulup çalışabilme teknolojisi. Dağınık mimari sahip Şehir Gözetim Sistemleri, Kampüs Networkleri, Endüstriyel Tesisler, Demiryolları, Havalimanları, Laboratuvarlar vb projelerde üst seviye kayıt ve yönetim güveliği sağlama imkanı.

VCN, Bulut Kümeleme (Cloud Clustering) entegre kaıt ve yönetim çözümü sayesinde, ek bir sunucu yazılım çözümüne ihtiaç duymaksızın, IP CCTV sisteminin yönetim ve kayıt cihazı arızalarında dahi sürekliliğine devam edebilmesini sağlar. Bu teknoloji sayesinde, klasik N+M yedekleme mimarisinden çok daha verimli olarak boşta cihaz çalıştırmadan, donanım, yazılım yatırımı yapmadan ve enerji harcamadan sistemin dinamik olarak kontrol altında tutulması sağlanmaktadır. Herhangi bir VCN’in devre dışı kalması durumunda dahi ona bağlı kameralar, diğer VCN’ler üzerine dağıtılarak, arıza durumunda dahi kaydın sürekliliğini ve sistemin güvenilirliği sağlanmaktadır.(3adet’ten 128 adet VCN kullanımında kurgulana bilmektedir.) Data Safe teknolojisi sayesinde, sistem disklerindeki yapılandırmaya ait konfigürasyon/anahtar verilerinin kopyalarının depolama diskleri üzerinde özel bir alanda tutulması sağlanır ve olası sistem diski arızalarında çok hızlı bir şekilde otomatik olarak cihazın en son konfigürasyonu yüklenir.